O marce

Jesteśmy młodą, dynamiczna marką odzieżową. Marką, która scala świat mody, sztuki i designu. Pragniemy zaistnieć nie tylko w przemyśle ale i sztuce. Mody nie postrzegamy w kontekście ubrania. Jest dla nas zjawiskiem estetycznym, artystycznym, muzycznym, częścią kultury, historii sztuki, fragmentem intelektualnego dziedzictwa ludzkości, a nawet światopoglądem. Podchodzimy do niej idealistycznie. Interesuje nas moda postrzegana w kategorii obiektów, moda, która „rzeźbi umysł” - konceptualna.

 

Tworzymy ubrania „na miarę człowieka”.

Nie interesują nas ubrania same w sobie, a historie jakie opowiadają, wrażenia jakie wywołują. Ubrania, które burzą martwy ład estetyczny. Ubrania pełne niespodzianek, wyzwań i braku pokory.

Dlaczego takie ubrania?

Bo są świeże, wywrotowe, poza regułami i konwencjami, zmuszające do wysiłku intelektualnego i nie dla każdego. To następstwo odmiennej postawy życiowej i wartości. Walka ze stereotypami. Nie stawiamy na komercję, pragmatyzm, logikę i konformizm. Nie interesuje nas masowa produkcja zuniformizowanych „mundurków”. Ubrania „Żmurko” mają treść i charyzmę. Są manifestami osobowości.

Aspirujemy do tworzenia ubrań będących środkiem wyrazu, nietypowych poglądów, ubrań-azyli dla wszystkich tych, którzy nie chcą sprostać oczekiwaniom, zachciankom i kaprysom. Ubrań o unikalnej estetyce zorientowanej na ekstrawagancję i emancypację. Chcemy trafić do charakterystycznej grupy ludzi - ludzi o artystycznych duszach, ekscentryków nie znoszących banału i konwenansów, ludzi nie oczekujących aprobaty, uznania, akceptacji i aplauzu dla siebie, swojego stylu, swoich wyborów i pomysłów. Do maniaków poszukujących awangardowych rozwiązań w modzie.